System detekcji wycieków

System detekcji wycieku wody Floodline jest rozwiązaniem adresowanym do każdego typu obiektów, zwłaszcza tych, które w ramach kompleksowego zabezpieczenia wykrywającego wycieki różnego rodzaju cieczy i gazów, wymagają zastosowania różnego rodzaju detektorów.

Szeroki asortyment sensorów oferowanych w ramach systemu Floodline pozwala na zabezpieczenie każdego obiektu, niezależnie od jego konfiguracji. Podstawą każdego skutecznie funkcjonującego systemu detekcji wody, jest prawidłowe dobranie sensorów oraz ich właściwe umiejscowienie.

Zapewniamy wszechstronne wsparcie przy każdym projekcie, począwszy od koncepcji, rozwiązania technicznego, doboru czujników i paneli kontrolnych, wyceny, instalacji oraz serwisu, niezależnie od jego wielkości.

Zadaniem systemu Floodline jest wykrywanie w obiektach wycieków:

środków chłodzących (freony)

* gazów

* wody

* oleju

* paliwa

* chemikaliów

 detelcja2

System Floodline składa sie z centrali - penelu sterującego system i zarządzającym podłączonymi do systemu urządzeniami, czujnikami wykrywającymi wyciek, urządzeniami wypompowującymi wodę, odcinającymi zasilanie w wodę oraz interfejsami do komunikacji z innymi sytemami uzytkownika.

Strefowy panel kontrolny:

  • * szeroka możliwość regulowania czułości pomiaru 
  • * bezpieczna makro-rezystancja
  • * sygnalizacja wycieków w każdej strefie oddzielnie
  • * system jest samotestujący się, w odstępach kilkudziesięciu sekund sprawdzający poprawność działania podłączonych czujników, sygnalizując ich uszkodzenie, wyłączając tylko strefę w której znajduje się uszkodzony czujnik,
  • * sterowanie innymi urządzeniami automatyki budynków (zawory, pompy, inne)

panel

Czujniki liniowe - sensory wykrywające wyciek

* Przewód sensoryczny M8

W pełni syntetyczny - liniowy czujnik, specjalnie przystosowany i zwłaszcza zalecany do pomieszczeń z dużą cyrkulacją powietrza wilgotnego.

Przewód jest niewrażliwy na wilgoć, umożliwia konfigurowanie w jednej linii do 8 stref, maksymalna długość jednej strefy do 1000 metrów.

detekcja

* Przewód sensoryczny M4

Syntetyczny - liniowy czujnik, w otulinie tekstylnej, specjalnie przystosowany i zalecany do suchych pomieszczeń, detekcji wycieków z rur, bądz jako bardzo czuły sensor stosowany do ochrony wartościowych przedmiotów.

m4

* Taśma sensoryczna jednostrefowa

Wytrzymały, tekstylny czujnik liniowy, specjalnie przystosowany i zalecany do suchych pomieszczeń, detekcji wycieków z rur itp.

Czujnik jest skonstruowany z zabezpieczonych przed korozją stalowych linek, odpornych na wielokrotne zginanie i skręcanie, przytwierdzonych do zewnętrznych tekstylnych części czujnika bez możliwości przemieszczania się w jego wnętrzu, aby nie powodować zwarcia.

tasma

Czujniki punktowe przeznaczone do detekcji wody.

Czujniki punktowe przeznaczone są do monitorowania w miejscach w których wystepuje ryzyko uszkodzenia sensorów liniowych. Każdy czujnik punktowy posiada zabezpieczającą go przed zniszczeniem obudowę metalową, wykonaną z grubej blachy nierdzewnej. Występują w wersji wododpornej oraz zwykłej.

Każdy czujnik posiada odrębne wyjście, dając możliwość szeregowego podłączenia kolejnego czujnika systemu w ramach jednej strefy.

 Czujniki punktowe do detekcji oleju oraz innych cieczy

Optyczne czujniki punktowe przeznaczone są do detekcji przede wszystkim cieczy nieprzewodzących prądu. Każdy czujnik posiada zabezpieczającą go przed zniszczeniem obudowe metalową.

oleju

Czujniki specjalne

Czujniki specjalne zaprojektowane zostały do monitorowania nietypowych miejsc przestrzeni.

Należą do nich:

* czujnik "rura w rurze", w - przeznaczony do monitorowania wycieków zarówno cieczy przewodzących prąd, jak i nieprzewodzących prądu (w wersji optycznej), przestrzeni między płaszczowej zbiorników, rur, itp.

* czujnik dywanowy, przeznaczony do monitorowania rozległych powierzchni.

Możemy zaprojektować, wyprodukować indywidualne, nietypowe czujniki detekcji, zależnie od występujących probelmów.

Czujniki gazów

Czujnik detekcji gazu przeznaczone są przede wszystkim do wykrywania gazów w pomieszczeniach. Czujnik jest w pełni autonomiczny. Wymagane jest podpięcie zasilania do czujnika 12 V DC lub 230 V AC.

Gas sensor jest kalibrowany w zależności od występującego w instalacji czynnika (R22, R134A, R407c, R410a, itp.).

Istnieje mozliwość wykonanie na indywidualne zamówienie czujnika przeznaczonego do innych rodzajów gazów.

 

Czujnik gazu jest proponowany w dwóch wersjach obudowy: obudowa przemysłowa bardziej odporna na uszkodzenia mechaniczne z przyciskami sterującymi na zewnątrz obudowy lub obudowa z przyciskami od wewnątrz do zastosowań w hotelach, biurach i budynkach użyteczności publicznej. 

 gaz